•  

  userfiles/ospchwaszczynopl/top/0.jpg

   

 •  

  userfiles/ospchwaszczynopl/top/1.jpg

   

 •  

  userfiles/ospchwaszczynopl/top/2.jpg

   

 •  

  userfiles/ospchwaszczynopl/top/3.jpg

   

 •  

  userfiles/ospchwaszczynopl/top/4.jpg

   

 

 

Gminy Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

W niedzielę 29 czerwca 2013 roku odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Żukowo, w których uczestniczyli także zawodnicy z OSP w Chwaszczynie.

Zawody zorganizowano tego dnia w godzinach od 14.00 do 17.00 na stadionie w Leźnie. Zmagania drużyn oceniane były przez komisję sędziowską, powołaną spośród druhów z Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, zaś prowadzącym zawody był Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach st. bryg. inż. Edmund Kwidziński. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwał także Komendant Miejsko – Gminny ZOSP RP w Żukowie bryg. Piotr Socha.

W zawodach uczestniczyło prawie 30 zespołów ze wszystkich 8 jednostek Gminy Żukowo. Uczestniczące drużyny rywalizowały w sześciu kategoriach, wyodrębnionych odpowiednio według kryterium płci i wieku. OSP w Chwaszczynie wystawiła trzy drużyny – drużynę członków czynnych (OSP), męską młodzieżową drużynę pożarniczą 15-18 lat (MDP) i żeńską młodzieżową drużynę pożarniczą 15-18 lat (MDP), które zmierzyły się w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Zorganizowano także dwie konkurencje pokazowe, podlegające odrębnej ocenie, tj. ćwiczenie alarmowo-bojowe oraz indywidualna sztafeta pożarnicza.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że:

- męska MDP przy OSP w Chwaszczynie zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej,

- żeńska MDP przy OSP w Chwaszczynie zajęła czwarte miejsce w swojej kategorii wiekowej,

- drużyna członków czynnych OSP w Chwaszczynie zajęła miejsce czwarte,

Zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Burmistrza Gminy Żukowo oraz Radę Miejską w Żukowie.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia.

 

Polecamy Państwa uwadze także artykuł z dnia 30.06.2014r. „Ochotnicy z Gminy Żukowo rywalizowali w sporcie pożarniczym” na portalu kartuzy.info gdzie umieszczono tabelę wyników oraz obszerną galerię zdjęć.