Galeria

Ćwiczenia ratownictwo techniczne

 W sobotę 28 marca 2015 roku, w godzinach od 15.30 do 19.30, na złomowcu Przedsiębiorstwa LILAN w Chwaszczynie, nasza jednostka odbyła ćwiczenia z  zakresu ratownictwa technicznego w wypadkach komunikacyjnych.

 

W ćwiczeniach uczestniczyło 17 strażaków z OSP w Chwaszczynie, zaś instruktorem prowadzącym zajęcia był mł. ogn. Adam Skrzypkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Zaznaczamy, że zarówno kursanci, jak i instruktor, ćwiczenia zorganizowali w swym czasie wolnym, dając znakomity przykład zaangażowania w sprawę naszego wspólnego bezpieczeństwa.

 

Głównymi założeniami ćwiczeń było zapoznanie strażaków z:

- metodami stabilizacji pojazdów uczestniczących w wypadkach komunikacyjnych,

- metodami rozpierania i cięcia pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ratowników i osób poszkodowanych,

- metodami ewakuacji osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych,

- pełnym wykorzystaniem możliwości zestawu ratownictwa drogowego marki WEBER (agregatu hydraulicznego, nożyc i rozpieracza ramieniowego), pozyskanego w listopadzie 2014 roku, jak również posiadanego już wcześniej rozpieracza kolumnowego.

 

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie składa serdeczne podziękowania panu Ireneuszowi Nadolskiemu, jego rodzinie i pracownikom Przedsiębiorstwa LILAN w Chwaszczynie, za użyczenie placu i udostępnienie sześciu pojazdów do ćwiczeń. Dzięki życzliwości  i zaangażowaniu tego przedsiębiorcy, zorganizowanie sobotnich ćwiczeń stało się możliwe. 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z tego wydarzenia. 

 

OSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNOOSP CHWASZCZYNO